![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2211569
*
nr 221 1569
Spegel
furu. 140x70
Utrop:
500 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 14:57:16
1
500 kr
10/3 08:29:31
2
600 kr
10/3 14:23:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 221 1569
Spegel
furu. 140x70
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 14:57:16 | 1 | 500 kr |
10/3 08:29:31 | 2 | 600 kr |
10/3 14:23:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)